Karadeniz Turu Bölge Karşılamalı 3 Gece

Fiyat Hesapla veya Rezervasyon Yap


Tur Detayları

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gezzy Tur araçları ile  Bölgede karşılama ve tur
 • 1618 Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
 • Seçilen otellerde 3 gece Konaklama
 • Otelde alınacak 3 sabah kahvaltısı açık büfe
 • Otelde alınacak 3 akşam yemeği açık büfe
 • Gezzy Tur araç içi soğuk sıcak ikramlar
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Gezzy Tur güvencesi
 • Gezzy Tur Kılavuzluk hizmeti
 • Gezi boyunca tüm otopark ücretleri

Covid-19 Pandemi (Sosyal Mesafe) Önlem ve Kurallarımız 

* Misafirlerimiz ateş ölçümü sonrasında maske dağıtılacak ve kontroller tamamlandığında araçlarımıza tek tek alınacaktır.
* Araçlarımızda oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına göre tasarlanmıştır. 
* Tur operatörlerimizin gösterdiği koltuklar haricinde farklı koltuk kullanımına ve/veya koltuk değişimine izin verilmeyecektir.
* Tur operatörlerimizin Covid-19 hakkında bilgilendirilmiş, pandemi sertifikası almıştır. Sağlıklı ve güzel bir tur geçirilmesi için tur operatörlerinin talimatlarına uyulmalıdır.
* Araçlarımızın ön ve arka kapılarında dezenfektan bulunmaktadır. 
* Pandemi sürecinde araçlarımızın içinde yiyecek ve içecek ikramları kaldırılmıştır. Aynı zamanda araç içerisinde dışarıdan (su) hariç içecek ve yiyecek girişine izin verilmeyecektir.

Tur Programı

1. Gün

Buluşma ve Tura Başlangıcı

Buluşma saati: 11.00 Trabzon Otogarı - 11:30 Trabzon Havaalanı

– TRABZON’DA BULUŞMA-

Siz saygıdeğer misafirlerimizi belirtilen saatte Trabzon’da buluşarak Karadeniz Yaylaları turumuza başlıyoruz. Öğle yemeği için meşhur Akçaabat köftesini Trabzon manzarası eşliğinde tadabileceğimiz restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeği sonrasında rehberimiz eşliğinde ilk olarak Komnenos ailesi tarafından yaptırılan Ayasofya kilisesini ziyaret ediyoruz. Rehberimizden Ayasofya’nın serüvenini hangi yıllar hangi yıllarda ise camii olarak kullanıldığını öğreniyoruz. Günümüzde yarı cami yarı müze olarak kullanılan tarihi yerde fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 yılında ilk ziyaretini gerçekleştirdiği, tarihi kaynaklarda 19 yy’da Kostantin Kabayanidis tarafından yazlık ev olarak yaptırılan ve Atatürk’ün ölümünden sonra Atatürk köşkü olarak hizmet vermeye başlayan müzeyi ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Trabzon’la özdeşlemiş hasır (telkâri) sanatının yapıldığı bir atölyelerden birine misafir oluyoruz. Burada telkâri ve kazaziyenin geçmişten günümüze olan serüvenini öğreniyoruz. İsteyen misafirlerimiz burada alışverişlerini yaptıktan sonra aracımıza binerek Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş Sümela manastırına gidiyoruz. İsteyen misafirlerimiz aşağından manastırın fotoğraflarını çekebilir dileyen misafirlerimiz ise terasa kadar çıkıp buradan fotoğraflayabilir.  Kısa bir çay molasının ardından Maçka’da bulunan otelimize gidiyoruz.  Bölge Karadeniz Yaylaları turumuzun ilk günkü gezisini tamamlıyor akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye ettiği restoranda veya serbest olarak alınıyor (Ekstra)
Akşam Yemeği: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)
Konaklama Oteli: Sümela Holiday Otel
Güzergâh ve Rota Bilgileri: Atatürk köşkü-Ayasofya( 5km ) Trabzon-Maçka – 22 km
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 40 km

2. Gün

Uzun Göl – Garester Yaylası -Rize – Rize Bezi Atölyesi- – Ayder Yaylası – Gelin tülü Şelalesi

Coşandere’den gelen su sesleri eşliğinde muhteşem doğa manzarasına gözlerimizi açıyoruz. Bu güzel manzara eşliğinde sabah kahvaltımızı alıyor ve Karadeniz yaylaları turumuzun 2. Gününe başlıyoruz. İlk olarak Of – Çaykara üzerinden Soğanlı dağları eteğinde bulunan Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada Karester dağının hemen arka yamacına kurulan Karester yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Bu yayla Uzungöl’ün manzarasını tepeden görmek isteyenlerin bir numaralı adresi. Burada doğal yayla sütü ve balının tadına bakabilir adeta bulutların üzerinde bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Unutulmaz hatıra fotoğrafları çekebilir ineklerle pozlar verebilirsiniz. Dönüş yolunda Lustra yaylasında kısa bir mola verdikten sonra tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Uzungöl’de öğle yemeği için verilen serbest zamanın ardından Ayder yaylasına doğru yola çıkıyoruz.  Yol üzerinde meşhur rize bezi dokuma atölyelerinden birine misafir oluyor hem bilgi alıyor hem de alışveriş yapıyoruz. Bu kısa molanın ardından Kaçkar dağları eteğinde bulunan Ayder yaylasına ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesini gördükten sonra rehberimizin bize vereceği serbest zamanı takiben otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği ardından bize özel  getirilen kemençe ekibi eşliğinde horon oynamayı öğreniyoruz.  Keyifli ve unutulmaz Karadeniz gecesi ardından odalarımıza geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelimizde set menü olarak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye ettiği restoranda Yöresel lezzetler (Ekstra)
Akşam Yemeği: Konaklama otelimizde set menü olarak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)
Konaklama Oteli: Huzur konak veya Vaveyla dağ evlerinde yarım pansiyon konaklama

3. Gün

Batum- Türk Mahallesi – Piazza meydanı -Medea Heykeli -Ali ve Nino heykelleri -Çinçiva – Zilkale- Palovit Şelalesi -

Kaçkar dağlarının tertemiz havasını içimize çekerek günümüze başlıyoruz. Manzara eşliğinde yöresel lezzetlerin olduğu kahvaltımızı yapıyor ve Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Batum sınır kapısında gerekli işlemleri yaptıktan sonra Batum’a varıyoruz. Burada ilk olarak Çarlık Rusya’sından kalan evleri görerek Türk mahallesin de sırasıyla tek Türk camisini görüyor ve Piazza meydanına geçiyoruz. Fotoğraflarımızı aldıktan sonra Kilise gezimizi yapıyor ve Avrupa meydanında bulunan Medea heykelini görüyor sonrasında rehberimizden hikayesini dinliyoruz ve meydanda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda dileyenler armut suyu ve haçapurinin tadına bakabilir. Serbest zaman sonrasında bir aşk hikayesi olan Ali ve Nino’nun hikayesini dinliyor ve aşkın tasvirini heykelleri izleyerek görüyoruz. Kısa ve eğlenceli Batum turumuz ardından sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz ve tekrardan Türk tarafına geçiyoruz. Bizi bekleyen aracımızla fırtına deresine geri dönüyoruz ve öğle yemeğinde meşhur kırmızı benekli alabalık veya yöresel lezzetlerin tadına bakıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rafting veya ‘kazlar uçlarda Lazlar uçamaz mı ‘diyerek yapılan zıpline etkinliğine katılıyoruz. Sonrasında Karadeniz ormanları içinde saklı bir cennet olan Çinçiva köyü ve sevdaluk dizisinin çekildiği yerde fotoğraflarımızı alıyor ve sevdaluk pansiyonunu görüyoruz. Ve tarihi ipek yolu üzerinde bulunan Kale-i zir olarak bilinen yemyeşil ağaçların arasından sıyrılarak kendini belli eden Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Zilkale’de çay ve kahve molamızı takiben yine patika yollardan gür bir orman içerisinde bizi bekleyen Palovit şelalesine ulaşıyoruz. Burada merdivenlerden aşağı inerek suyun, serin ve temiz havanın keyfini çıkarıyoruz. Ve konaklama için Pokut Yaylası veya Amlakit’te bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelimizde set menü olarak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye ettiği restoranda Yöresel lezzetler (Ekstra)
Akşam Yemeği: Konaklama otelimizde set menü olarak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)

Konaklama Oteli: Huzur konak veya Vaveyla dağ evlerinde veya Amlakitte Yayla evinde yarım pansiyon konaklama

4. Gün

Çay fabrikası – Sürmene Bıçağı atölyesi -Sera Gölü – Dönüş

Temiz hava ve doğa dolu bir sabaha daha uyanıyoruz. Temiz hava eşliğinde kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz.  Yol üzerinde Çay fabrikasında çayın tadına bakıyor çay tarlasında fotoğraflarımızı alıyor ve alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında Sürmene’nin meşhuru sürmene bıçağı atölyesine gidiyoruz geçmişten günümüze Sürmene bıçağının serüvenini dinledikten sonra Trabzon’a doğru devam ediyoruz. Trabzon ve Akçaabat arasında kalan yarım asırdan fazla bir zaman önce gerçekleşen heyelan sonucu oluşan Sera gölünü ziyaret ediyor öğle yemeğimizi burada yiyoruz. Doğanın keyfini biraz daha çıkardıktan sonra Trabzon’da buluşma noktamıza gidiyor ve Bölge Karşılamalı Karadeniz Yaylaları turumuz için dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Bir başka Gezzytur organizasyonunda buluşmak üzere sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyor tekrardan buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur hakkında Kısa Bilgiler

3 gece konaklamalı Bölge Karşılamalı Karadeniz yaylaları turumuz sizler için en uygun fiyat ve kaliteli hizmet politikası ile hazırlanmıştır. Bölge Karşılamalı Karadeniz yayla turumuzda butik yayla otellerinde Karadeniz ruhunu sonuna kadar yaşayacaksınız. Hem Karadeniz’in tarihi dokusunu görecek hem de muhteşem doğasında huzur dolu bir yolculuğa çıkacaksınız. Konakladığınız otellerde Karadeniz insanını tanıyacak, misafirperverliklerine yakından şahit olacaksınız. Bölge Karadeniz turumuzda Batum’a misafir olacak Ali ve Nino’nun hikayesine tanıklık edeceksiniz. Fırtına deresinde rafting ve zıpline heyecanını yaşayacak kendiniz için unutulmaz anılar biriktireceksiniz. Karadeniz’in meşhur yöresel lezzetlerinin tadına bakma fırsatı bulacaksınız. Konaklamalı yayla turunda birbirinden muhteşem manzaraya sahip otellerde kalacak ve huzur dolu sabahlara uyanacaksınız.  Doğa turlarının vazgeçilmez noktası Karadeniz Yaylaları sizleri beklemekte.  Sizde bu huzur dolu deneyimi yaşamak isterseniz, gezzytur.com’un hazırlamış olduğu 3 gece konaklamalı Bölge Karşılamalı Karadeniz Yaylaları turu   doğa aşığı gezginlerini bekliyor. 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Durakları ve Saatleri:
 • Eskişehir Çarşı Polis Karakolu Önü (00:30)
 • Ankara Mesa Plaza Önü (03:00)
 • Armada Karşısı / Ulusoy Tesisleri (03:30)
 • Korupark AVM (21:00)
 • Görükle (21:30)
 • Uludağ Uni. Metro (21:35)
 • Özdilek Avm Önü (21:40)
 • Beşevler Metro (21:45)
 • Küçük Sanayi Metro (21:45)
 • Acemler Metro (21:50)
 • Nilüfer Metro (21:50)
 • Sırameşeler Metro (21:55)
 • Kent Meydanı AVM (22:00)
 • Kestel (22:30)
 • İnegöl (23:00)
 • Bozüyük Ömür Dinlenme Tesisleri (23:45)
Tur Hareket Tarihleri:

Dönemsel Fiyatlar

Yorumlar


Karadeniz Turu Bölge Karşılamalı 3 Gece Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gezzy Tur araçları ile  Bölgede karşılama ve tur
 • 1618 Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
 • Seçilen otellerde 3 gece Konaklama
 • Otelde alınacak 3 sabah kahvaltısı açık büfe
 • Otelde alınacak 3 akşam yemeği açık büfe
 • Gezzy Tur araç içi soğuk sıcak ikramlar
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Gezzy Tur güvencesi
 • Gezzy Tur Kılavuzluk hizmeti
 • Gezi boyunca tüm otopark ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Sabah alınacak ilk kahvaltı
 • Tüm öğlen yemekleri
 • Son akşam alınacak olan akşam yemeği
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Tüm kişisel harcamalar

EK BİLGİLER - REZERVASON VE GENEL ŞARTLAR:

 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklamak ve çevre gezileri ile birlikte bir paket olup ayrı düşünülemez.
 • Rezervasyon esnasında veya sonrasında kesinlikle araç içi koltuk numarası sözü ve garantisi verilmez. Koltuk numaraları sistematik bir şekilde belirli bir algoritma kullanarak sistem tarafından otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numaralarını ayarlama işi gezi tarihinden 2(iki) iş günü öncesinden yapılmaktadır.
 • Gezimiz; minimum 15 kişi katılım şartı ile hareket etmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal ve erteleme bildirim tarihi gezi hareket tarihinden, konaklamalı gezilerde 2(iki) gün, günübirlik turlarımızda ise 1(Bir) gün öncesidir ve iptal veya erteleme bilgisi tarafınıza bildirilecektir. Bu süreç yasal bir süreç olduğundan misafirlerimizin tazminat hakkı yoktur.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları iade edilmez.
 • Otobüslü Turlarda 00-3,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. 00-3,99 çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 04-6,99 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. 3 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur.
 • Turumuzu yöneten rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Mücbir koşullar nedeni ile misafirlerimizin konaklama yerlerine gidememesi, hava, kara ve deniz yolu ulaşımının gerçekleştirilememesi veya eksik kalması, paket turların gerçekleşememesi gibi ön görülemez nedenlerle hizmetin tamamlanamaması durumunda tüketicini bir hak talebinde bulunamaz. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden GezzyTur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentelerimizin turlarına katılmak isteyen konukların kesin rezervasyon için tur ücretinin %50’si ön ödeme ile ön rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Geri kalan bakiye ise gezi hareket tarihinden önce mutlaka yapılmalıdır. Ödemeleri tamamlanmamış rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.  Kampanyalı turlarımızda ise (erken rezervasyon veya benzeri) toplam gezi ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir.
 • İnternet sitemizden Online olarak kredi kartı ile ilgili turu alan konuklarımıza Voucher gönderim işlemi ve sözleşmesi mail yolu ile iletilecektir. (Rezervasyon esnasında mail adresinizi bildirmeniz gerekmektedir.)
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffatkanamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Ekstra turlar, kişi Sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda GezzyTur ’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
 • Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili GezzyTur ’un herhangi bir yaptırımı yoktur.
 • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, GezzyTur ’un sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Programda belirtilen mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri tur fiyatına dahil değildir.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

EK BİLGİLER:

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA:

İptal İade Güvence Paketi; Tura Çıkış Gününden, 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1 ve 2 gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. 3 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

MÜZEKART BİLGİSİ
Müze Kart Tur fiyatına dâhil değildir. Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dâhil değildir. (Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler.

PANAROMİK ŞEHİR GEZİLERİ

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03,99-11,99 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Turumuz sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

KONAKLAMALAR HAKKINDA

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

DUYURU: Bölgelerde verilen serbest zaman süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest zamanlar turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte çıkış verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.  Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da bu duruma paralel olarak aynı şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan 14:00 giriş – 12:00 çıkış saatleri uygulaması, Yurt içi kültür turlarında geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08:00’dir. Ancak programının yoğunluğuna göre bu saatlerde değişikliğe gidilebilir. Böyle bir duruma, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlerimize bildirilmektedir.

ÖNERİLER:

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.) yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

NOT: Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 16+1 veya 19 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 16+1 veya 19 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

Yukarıda bulunan şartlar, bilgilendirme ve Tur programı Gezzytur tarafından özgün olarak yazılmıştır. Her hangi bir şekilde programın kopyalanması ve yayınlanması yasaktır. TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA uygun olarak hazırlanmış olup, program içeriğindeki detaylar ayrı düşünülemez.

İptal ve İade Şartları

İptal ve İade Şartları

İptal, iptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                                

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu gibi durumlarda Gezzy Tur misafirlerine Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal ve erteleme bildirim tarihi gezi hareket tarihinden, konaklamalı gezilerde 2(iki) gün, günübirlik turlarımızda ise 1(Bir) gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Gezzy Tur ’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi pandemi sürecinde verilen iptal iade yeni sürecinden dolayı 64 iş günü içinde gerçekleştirilecektir. İade politikalarımız gereği rezervasyon sözleşmenizi ve para makbuzunuzu yanınızda bulundurunuz.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75'ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente ‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler altmış dört (64) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iade yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır.

Kredi kartına Gezzytur tarafından iade edilen ödemeniz bankanıza bağlı olarak 7 ila 14 iş günü içerisinde hesabınıza geri iade olunur. Ve yine kullandığınız bankaya göre bu süreç değişmektedir.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, E- Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce ibraz edilecektir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Gezzy Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olamaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.