BÜYÜK KARADENİZ & DOĞU ANADOLU TURU

Fiyat Hesapla veya Rezervasyon Yap


Tur Detayları

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Turizm Araçlarıyla Gidiş-Dönüş Ulaşım

6 Gece Otel Konaklama

6 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe veya Kahvaltı Tabağı)

5 Akşam Yemeği ( Açık Büfe veya Set Menü)

Rehberlik Hizmeti

Seyahat Sağlık Sigortası

Hijyen Kiti

Araç İçi İkramlar

Gezzytur.com Güvencesi

Covid-19 Pandemi (Sosyal Mesafe) Önlem ve Kurallarımız 

* Misafirlerimiz ateş ölçümü sonrasında maske dağıtılacak ve kontroller tamamlandığında araçlarımıza tek tek alınacaktır.
* Araçlarımızda oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına göre tasarlanmıştır. 
* Tur operatörlerimizin gösterdiği koltuklar haricinde farklı koltuk kullanımına ve/veya koltuk değişimine izin verilmeyecektir.
* Tur operatörlerimizin Covid-19 hakkında bilgilendirilmiş, pandemi sertifikası almıştır. Sağlıklı ve güzel bir tur geçirilmesi için tur operatörlerinin talimatlarına uyulmalıdır.
* Araçlarımızın ön ve arka kapılarında dezenfektan bulunmaktadır. 
* Pandemi sürecinde araçlarımızın içinde yiyecek ve içecek ikramları kaldırılmıştır. Aynı zamanda araç içerisinde dışarıdan (su) hariç içecek ve yiyecek girişine izin verilmeyecektir.

Tur Programı

1. Gün

 
İSTANBUL HAREKET DURAKLARI 
 
21:00 Bakırköy İncirli Alfemo Önü 
21:30 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü
22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
 
BURSA HAREKET DURAKLARI 
 
21:00  Korupark Avm Önü 
21:30  Kent Meydanı Avm Önü
 
 

Yukarıda belirtilen saatlerden hareketle  tertemiz havası zümrüt yeşili yaylaları, gür ormanları ve damaklarımızı şenlendiren lezzetleri ile bizleri karşılamaya hazır bekleyen Karadeniz turumuz için araçtaki yerlerimizi aldıktan sonra  İzmit - Adapazarı istikametinden yolculuğumuza başlıyoruz. 

2. Gün

Ordu, Giresun, Trabzon

Doğu Karadeniz'in giriş kapısı mavi ve yeşilin kucaklaştığı kıyıları ile bizleri karşılıyor..İlk olarak Ordu manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hâkim ziyaret edenleri büyüleyen 485 Metre yükseklikteki Ordu Boztepe`ye çıkıp fotoğraf ve kahvaltı molası veriyoruz.Buradaki gezimizin ardından Giresun`un Dereli ilçesinde öncelikle muhteşem Kuzalan Şelalesi` nin büyüleyici görüntüsünü, su ve doğanın verdiği huzurla izleyip ardından çok yakın bir mesafede olan yine bir başka doğa harikası Mavi Göl `e devam ediyoruz. Halk arasında Sodalı Göl olarak da anılan Mavi Göl, büyüklü küçüklü 3 adet gölden oluşmaktadır. Hava şartlarının uygunluğu `` yağmurlu olmaması ``  durumunda adını da aldığı turkuaz rengiyle herkesi büyüleyen bu tabiat parkında geçireceğimiz serbest zamanın ardından anı biriktirdikten sonra Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen mimarisiyle dikkat çeken Atatürk köşküne doğru yol alacağız. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ruhumuzu dinlendiren Karadeniz’in ilk gününü Atatürk Köşkü ile sonlandırarak akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklamamızı sağlayacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen restoranda veya serbest olacak alınıyor. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye ettiği restoranda veya serbest olarak alınıyor (Ekstra)
Akşam Yemeği: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)

Güzergâh ve Rota Bilgileri: Bursa - Samsun (760Km) |  | Samsun -Trabzon (332Km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1222Km
Mola Yerleri: Unova Dinlenme Tesisleri - TERME ULUSOY Dinlenme tesisleri - Yol Üzeri ihtiyaç molaları için OPET

 

3. Gün

Sümela Manastırı, Uzungöl, Çaylık Haremtepe Çeçeva

Otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltının ardından bizi ihtişamı ve güzelliğiyle büyüleyecek, tarihiyle tüylerimizi diken diken edecek Sümela Manastırına gideceğiz. Sümela Manastırında verilen serbest zamanın ardından rotamız Ayasofya Müzesi olacak. Öğlen yemeği için verilecek serbest zamanın ardından günün yorgunluğunu atmak için bin bir çeşit kuşa, ağaca ev sahipliği yapan Uzungöl’e doğru yol alacağız. Bu muhteşem doğa harikası tabiat parkı göl kenarında yürüyüş yapabilir, manzaranın tadına çıkarmak için yüksek bakacaklara çıkıp bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Uzungöl’de verilen serbest zamanın ardından Rize bezi yapım sunumlarını izlemek üzere ve hediyelik alışverişlerimizi yapmak üzere yola çıkacağız. Alışveriş sonrası son dönemlerde çok daha popüler olan ve eşsiz manzaralardan geçip tepeleri aşarak harika fotoğraf karesine sahip Haremtepe köyüne (çaylık) varacağız. Dileyen misafirlerimiz çay toplamayı deneyimleyebilir ve bol bol fotoğraf çekebilir. Verilen serbest zamanın ardından Çamlıhemşin’deki otelimize doğru yönelmiş olacağız.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye ettiği restoranda Yöresel lezzetler (Ekstra)
Akşam Yemeği: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)

Konaklama Oteli: Ayder Yaylası veya Fırtına Vadisi Otellerinde yarım pansiyon konaklama
Güzergâh ve Rota Bilgileri: Trabzon - Uzungöl (147Km) | Uzungöl - Ayder Yaylası (200Km)

4. Gün

Ayder Yaylası, Zilkale, Polovit, Huser Yaylası

Bol oksijen gününe merhaba deyip yaylalara çıkacağız. İlk durağımız olan Kaçkar Dağları'nın büyülü doğasının içimize çekerek Palovit Şelalesi’ne doğru gidiyoruz. Molamızdan sonra deniz seviyesinden 720 m. yukarıda olan diğer kalelerin; şehirlerin en yüksek yerlerine yapılmasının aksine burada ilk defa farklı bir şekilde Osmanlı Devleti’nin fethetmesinden sonra askeri amaçlı kullanılan doğa içerisinde baş başa olan Zil Kale'ye doğru yola çıkıyoruz. Verilen serbest zaman sonrasında fırtına deresinde öğlen yemeğimizi almak için yola çıkıyoruz (ekstra), misafirlerimiz burada rafting ve zipline yapabilir (ekstra). Transfer araçlarımız geldikten sonra çeşitli çiçeklerden elde edilen balı ve şifalı kaplıcasıyla sırtını Kaçkar Dağları’na dayamış harika doğa güzellikleri  olan Ayder Yaylası için otelimizden ayrılıyoruz.  Deniz seviyesinden 1350 m. yükseklikte yer alan Ayder Yaylası Ladin ve Kayın ormanlarıyla kaplıdır. 1987 yılında turizm bölgesi ilan edilmiştir. Yaylada verilen serbest zamanda doğa içerisinde yürüyüş yapabilir, harika manzaraları fotoğraflayabilir veya kahvelerinizi manzara eşliğinde yudumlayabilirsiniz Burada verilen serbest zamanın ardından rotamız gün batımı ve bulut denizi ile ünlü Huser Yaylası olacak (hava şartlarına bağlı olarak). Yaylanın büyüleyici güzelliğinde her saniyesinde muhteşem hissedeceğimiz bulut denizi manzarasıyla güneşe veda edip dönüş yoluna koyulacağız. 3. günün programını tamamlayıp konaklayacağımız ve akşam yemeğini alacağımız otelimize gidiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye ettiği restoranda Yöresel lezzetler (Ekstra)
Akşam Yemeği: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)

Konaklama Oteli: Ayder Yaylası veya Fırtına Vadisi Otellerinde yarım pansiyon konaklama
 

 

5. Gün

Batum

Sabah kahvaltısından sonra  Batum’a doğru yol alacağız. Batum Sarp Sınır kapısından geçtikten sonra Çoruh Nehri'nin Karadeniz’e dökülen yerine konumlandırılmış Batum’a girişi gerçekleştiriyoruz. Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabası olan Gonio’ya gidiyoruz. Burada, Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş Gonio Köprüsü'nün altından Çoruh Nehri'nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Avrupa Meydanı'nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli'ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı'na gidiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından öğlen yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Yemeğin sonrasında, Tiyatro Meydanı'nda altın renkli Poseidon Heykeli'ni görüp, fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binası'nı ve Meryem Ana Katedrali'ni ziyaret ediyor, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen yer ve saatte buluşarak Batum’dan ayrılıyoruz. Gümrük işlemlerini hallettikten sonra aracımıza binip muhteşem yol manzaraları eşliğinde Ardahan’a doğru yol almış olacağız. Yol güzergahı üzerinde bulunan Şavşat’ın doğasının güzelliğini gördüğünüzde otobüsü elbette durduracağız ve o muhteşem doğaya doyacaksınız. Ardahan’a vardığımızda akşam yemeği için mola vereceğiz(ekstra) ve ardından otelimize yerleşeceğiz.

 
 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye ettiği restoranda Yöresel lezzetler (Ekstra)

Akşam Yemeği: Rehberimizin tavsiye ettiği restoranda Yöresel lezzetler (Ekstra)

 

6. Gün

Ani Harabeleri, Kars, Sarıkamış

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından rengarenk çiçeklerle dolmuş taşmış çayırlar arasından Çıldır Gölü’ne varmış olacağız. Çıldır Gölü’nde verilecek serbest zamanın ardından rotamız tarihi ve mimarisi ile hayran kalacağımız Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerine doğru yol alacağız. Ani harabelerinde tarihe doyacaksınız. Ardından Kars şehir merkezine doğru yol alacağız ve Kars Kalesi, Kümbet Camii, Taş Köprü, Eski Rus Kilisesi, Oniki Havarileri’ninde içinde bulunduğu Kars şehir merkezini gezeceğiz. Kars şehir merkezi mimarisi sizi çok şaşırtacak. Alışveriş için verilen serbest zamanın ardından Sarıkamış Şehitliğine doğru yola çıkacağız. Şehitliği ziyaret ettikten sonra Horasan’da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye ettiği restoranda Yöresel lezzetler (Ekstra)
Akşam Yemeği: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)

Konaklama Oteli: Horasan ve Erzurum otellerinde yarım pansiyon konaklama

 

7. Gün

Erzurum

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Erzurum’a doğru yola çıkacağız. Erzurum Kalesi, Atatürk evi, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Erzurum Evleri, Ulu Camii, Taşhan’ın da içinde bulunduğu etkileyici turumuzun ardından meşhur Erzurum cağ kebabını tatmak için mola vereceğiz (ekstra). Erzurum maceramızı bitirdikten sonra panoramik olarak Erzincan’ı da görüp Sivas’taki son gecemizi geçireceğimiz otelimize doğru yol alacağız. Otelimize vardıktan sonra ertesi gün Sivas şehir turu için güzelce dinleniyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye ettiği restoranda Yöresel lezzetler (Ekstra)
Akşam Yemeği: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)

Konaklama Oteli: Sivas otellerinde yarım pansiyon konaklama 

8. Gün

Sivas, Amasya

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Ulu Camii, Atatürk Kongre Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Amasya’ya vardıktan sonra Yeşil Irmak kenarlarına kurulmuş Amasya Şehri son durağımız olacak ve güzelliği bizi hayran bırakacak. Verilen serbest zamanın ardından dönüş yoluna çıkıyor ve muhteşem bir turu geride bırakmanın hüznü, başka bir turda görüşeceğimizin sevinci ile heybemize unutulmayacak anılar doldurup eve dönüyoruz. Bir başka Gezzytur.com  organizasyonunda görüşmek üzere birikmiş güzel hatıralarla sizlere veda ediyoruz.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye ettiği restoranda Yöresel lezzetler (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yol üzeri dinlenme tesisinde alınacaktır.

Tur hakkında Kısa Bilgiler

Büyük Karadeniz ve Doğu Anadolu Turumuza başlamadan önce sizlere kısa bir bilgilendirme yapmak istedik. Bu turumuz 6 gece otel konaklamalı ve huzur garantilidir. En uygun fiyat ile hazırlamış olduğumuz Büyük Karadeniz ve  Doğu Anadolu turumuzda sizleri neler mi bekliyor ?   Büyük Karadeniz ve  Doğu Anadolu turunda sizleri hem tarih hem de doğa beklemektedir. Tatilinizi  Karadeniz’de geçirerek hem yeşille mavinin kucaklaşmasına şahit olacak hem de bol eğlencenin tadını çıkaracaksınız.  Karadeniz turlarında Boztepe’den Karadeniz’i kuşbakışı izleyebilecek, hamsi köyün meşhur sütlacının tadına bakıp,  fırtına deresinde rafting veya zıpline  yapacak hafif serin ve sıcak insanları sayesinde sizlerde Karadeniz’i çok seveceksiniz. Konaklamalı Büyük Karadeniz ve Doğu Anadolu turlarında uçsuz bucaksız ve yeşilin her tonunu ayaklarınızın altına seren yayla otellerinde konaklama fırsatı bulabileceksiniz. Dadaş diyarı Erzurum’dan  Anadolu’nun Kafkasya’ya açılan kapısı Kars’tan  Kangal şehri Sivas’a kadar olan noktalara misafir olacak hem Ucuz Doğu  Anadolu tatilinin keyfini çıkaracak hem de doyasıya gezeceksiniz. Büyük Karadeniz ve Doğu Anadolu Turumuz sayesinde bölgeye hakim rehberlerimizden doğal ve tarihsel detayları öğrenecek yüzyıllar önce yazılan hikayeleri dinleyecek anılarınıza ve fotoğraf albümlerinize yeni fotoğraflar ekleyeceksiniz. Hem uygun fiyat hem kaliteli hizmeti bir arada bulabileceğiniz Konaklamalı  Büyük Karadeniz ve Doğu Anadolu turumuza bekliyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Durakları ve Saatleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Dönemsel Fiyatlar

  Yorumlar


  BÜYÜK KARADENİZ & DOĞU ANADOLU TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Turizm Araçlarıyla Gidiş-Dönüş Ulaşım

  6 Gece Otel Konaklama

  6 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe veya Kahvaltı Tabağı)

  5 Akşam Yemeği ( Açık Büfe veya Set Menü)

  Rehberlik Hizmeti

  Seyahat Sağlık Sigortası

  Hijyen Kiti

  Araç İçi İkramlar

  Gezzytur.com Güvencesi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  EK BİLGİLER - REZERVASON VE GENEL ŞARTLAR:

  • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklamak ve çevre gezileri ile birlikte bir paket olup ayrı düşünülemez.
  • Rezervasyon esnasında veya sonrasında kesinlikle araç içi koltuk numarası sözü ve garantisi verilmez. Koltuk numaraları sistematik bir şekilde belirli bir algoritma kullanarak sistem tarafından otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numaralarını ayarlama işi gezi tarihinden 2(iki) iş günü öncesinden yapılmaktadır.
  • Gezimiz; minimum 15 kişi katılım şartı ile hareket etmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal ve erteleme bildirim tarihi gezi hareket tarihinden, konaklamalı gezilerde 2(iki) gün, günübirlik turlarımızda ise 1(Bir) gün öncesidir ve iptal veya erteleme bilgisi tarafınıza bildirilecektir. Bu süreç yasal bir süreç olduğundan misafirlerimizin tazminat hakkı yoktur.
  • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları iade edilmez.
  • Otobüslü Turlarda 00-3,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. 00-3,99 çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 04-6,99 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. 3 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur.
  • Turumuzu yöneten rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
  • Mücbir koşullar nedeni ile misafirlerimizin konaklama yerlerine gidememesi, hava, kara ve deniz yolu ulaşımının gerçekleştirilememesi veya eksik kalması, paket turların gerçekleşememesi gibi ön görülemez nedenlerle hizmetin tamamlanamaması durumunda tüketicini bir hak talebinde bulunamaz. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden GezzyTur kesinlikle sorumlu değildir.
  • Acentelerimizin turlarına katılmak isteyen konukların kesin rezervasyon için tur ücretinin %50’si ön ödeme ile ön rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Geri kalan bakiye ise gezi hareket tarihinden önce mutlaka yapılmalıdır. Ödemeleri tamamlanmamış rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.  Kampanyalı turlarımızda ise (erken rezervasyon veya benzeri) toplam gezi ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir.
  • İnternet sitemizden Online olarak kredi kartı ile ilgili turu alan konuklarımıza Voucher gönderim işlemi ve sözleşmesi mail yolu ile iletilecektir. (Rezervasyon esnasında mail adresinizi bildirmeniz gerekmektedir.)
  • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffatkanamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
  • Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
  • Ekstra turlar, kişi Sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda GezzyTur ’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
  • Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili GezzyTur ’un herhangi bir yaptırımı yoktur.
  • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, GezzyTur ’un sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
  • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  • Programda belirtilen mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
  • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri tur fiyatına dahil değildir.
  • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

  EK BİLGİLER:

  İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA:

  İptal İade Güvence Paketi; Tura Çıkış Gününden, 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1 ve 2 gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. 3 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

  MÜZEKART BİLGİSİ
  Müze Kart Tur fiyatına dâhil değildir. Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dâhil değildir. (Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler.

  PANAROMİK ŞEHİR GEZİLERİ

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03,99-11,99 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Turumuz sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

  KONAKLAMALAR HAKKINDA

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  DUYURU: Bölgelerde verilen serbest zaman süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest zamanlar turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte çıkış verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.  Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da bu duruma paralel olarak aynı şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan 14:00 giriş – 12:00 çıkış saatleri uygulaması, Yurt içi kültür turlarında geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08:00’dir. Ancak programının yoğunluğuna göre bu saatlerde değişikliğe gidilebilir. Böyle bir duruma, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlerimize bildirilmektedir.

  ÖNERİLER:

  Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

  Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

  Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

  Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.) yanınıza almayı unutmayınız.

  Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

  Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

  Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

  NOT: Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

  OTOBÜSLER

  MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

  MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

  NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

  TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

  MIDIBUSLER

  ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  MINIBUSLER

  MERCEDES SPRİNTER: 16+1 veya 19 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  WOLKSWAGEN CRAFTER: 16+1 veya 19 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  Yukarıda bulunan şartlar, bilgilendirme ve Tur programı Gezzytur tarafından özgün olarak yazılmıştır. Her hangi bir şekilde programın kopyalanması ve yayınlanması yasaktır. TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA uygun olarak hazırlanmış olup, program içeriğindeki detaylar ayrı düşünülemez.

  İptal ve İade Şartları

  İptal ve İade Şartları

  İptal, iptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                                

  Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu gibi durumlarda Gezzy Tur misafirlerine Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal ve erteleme bildirim tarihi gezi hareket tarihinden, konaklamalı gezilerde 2(iki) gün, günübirlik turlarımızda ise 1(Bir) gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

  Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Gezzy Tur ’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi pandemi sürecinde verilen iptal iade yeni sürecinden dolayı 64 iş günü içinde gerçekleştirilecektir. İade politikalarımız gereği rezervasyon sözleşmenizi ve para makbuzunuzu yanınızda bulundurunuz.

  Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75'ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente ‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler altmış dört (64) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

  Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

   Madde 5: Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iade yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır.

  Kredi kartına Gezzytur tarafından iade edilen ödemeniz bankanıza bağlı olarak 7 ila 14 iş günü içerisinde hesabınıza geri iade olunur. Ve yine kullandığınız bankaya göre bu süreç değişmektedir.

  Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

  EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

  Madde 6: Özel ürünlerde, E- Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce ibraz edilecektir.

  Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

  Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Gezzy Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olamaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.