Gap Rüzgarı Turu 3 Gece Konaklamalı

Fiyat Hesapla veya Rezervasyon Yap


Tur Detayları

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gezzy Tur araçları ile Gidiş – Dönüş Ulaşım
 • 1618 Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
 • Seçilen otellerde 3 gece Konaklama
 • Otelde alınacak 3 sabah kahvaltısı açık büfe
 • Otelde alınacak 3 akşam yemeği açık büfe
 • Gezzy Tur araç içi soğuk sıcak ikramlar
 • Profesyonel kokartlı Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Gezzy Tur güvencesi
 • Gezzy Tur Kılavuzluk hizmeti
 • Gezi boyunca tüm otopark ücretleri
 • Ek Hizmet Bedelleri

Covid-19 Pandemi (Sosyal Mesafe) Önlem ve Kurallarımız 

* Misafirlerimiz ateş ölçümü sonrasında maske dağıtılacak ve kontroller tamamlandığında araçlarımıza tek tek alınacaktır.
* Araçlarımızda oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına göre tasarlanmıştır. 
* Tur operatörlerimizin gösterdiği koltuklar haricinde farklı koltuk kullanımına ve/veya koltuk değişimine izin verilmeyecektir.
* Tur operatörlerimizin Covid-19 hakkında bilgilendirilmiş, pandemi sertifikası almıştır. Sağlıklı ve güzel bir tur geçirilmesi için tur operatörlerinin talimatlarına uyulmalıdır.
* Araçlarımızın ön ve arka kapılarında dezenfektan bulunmaktadır. 
* Pandemi sürecinde araçlarımızın içinde yiyecek ve içecek ikramları kaldırılmıştır. Aynı zamanda araç içerisinde dışarıdan (su) hariç içecek ve yiyecek girişine izin verilmeyecektir.

Tur Programı

1. Gün

Gece Yolculuğu ile Tura Başlama

Siz saygıdeğer misafirlerimizi belirtilen saat ve duraklardan alarak GEZZYTUR (Gezzytur.com) araç içi ikramlarımız eşliğinde hatıralarınızda iz bırakacak Rüzgar gibi bir GAP turumuza başlamak üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz. Eskişehir–– Ankara – Aksaray – Pozantı güzergâhını takip ediyoruz. Yol üzerinde verilecek molalar eşliğinde Gülek Boğazı ve Tekir Yaylası manzarası eşliğinde Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana’ya hareket ediyoruz.

2. Gün

- Halfeti- Birecik Kelaynak Üretim Merkezi - Halil-ür rahman gölü- Balıklı Göl - Ayn-ı Zeliha Gölü -Gümrükhan- Harran-Sıra Gecesi

Değerli misafirlerimiz; Sabah saatlerinde Halfeti' ye  varıyoruz. Burada rehberimizin vereceği kahvaltı molası sonrasında Birecik Barajı yapımı sonrası 2000 yılından beri sular altında kalmış olan Halfeti’yi Siyah gülün (Kara Gül) memleketini gezmeye başlıyoruz. Burada Dileyen Misafirlerimizde Fırat nehri üzerinde tekne turuna katılıyoruz.  Tekne Turumuzda eski bir yerleşim yeri olan Rum kalesi kalıntılarını görme fırsatı bulacağız Tekne turu sonrasında Öğle yemeği için verilen zaman ardından Birecik’e hareket ediyoruz.  Birecik’te nesli tükenmekle karşı karşıya kalan Kelaynak kuşlarının üretim merkezine gidiyor ve Mustafa Abimizden kelaynak kuşlarının üretim evresi ve yaşam koşullarını dinliyoruz. Sonrasında Peygamberler şehri Urfa’ya doğru yol a çıkıyoruz. Urfa’ya vardığımızda ilk olarak Halil-ür Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim As’ın doğduğu mağarayı rehberimiz eşliğinde gezip Gümrükhan’a gidiyoruz.  Rehberimizin vereceği serbest zaman sonrasında Dünyanı İlk Üniversite’sinin kurulduğu Harran’a hareket ediyoruz. Harran’ın Kavurucu sıcağında içerisinde klimalı bir evde yaşıyormuşuz hissi uyandıran konik evlerden birine misafir oluyoruz ve Urfa’da bulunan otelimize geçiyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle sıra gecesi için ayarlanan otantik mekâna geçiyoruz.  Sıra gecesinde mırramızı içip, şıllık tatlısı ve çiğköftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam gaz devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde bir tesiste alınacak olup (Ekstra)’dır
Öğle Yemeği: Cevahir Han veya Sembol Ocakbaşı’nda alınacak olup (Ekstra)’dır
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Sıra Gecesi: 90 TL (kişi başı)  (Ekstra)

Halfeti Tekne Turu 25 TL(kişi başı) (Ekstra)

Güzergâh: Bursa –Adana /831 km Adana- Halfeti / 316 km Halfeti-Şanlıurfa / 122 km
Toplam kat edilen mesafe: 1269 /km
Konaklama Oteli: Asil Otel (3 yıldızlı) Dedeman Otel (5 yıldız) Nevali Otel (5 yıldızlı) Vb.

3. Gün

Göbekli Tepe- Mardin Deyr`ul Zafaran - Mezopotamya Ovası- Ptt Binası- Abbaralar- Ulu Cami- Kasımiye Medresesi- Midyat Konuk Evi- Telkari ve Gümüş Atölyesi

Sabah Otelde alınan Kahvaltı sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe’ye ulaşıyoruz.  Göbekli Tepe’yi Tarihin sıfır noktasını 12000 yıllık gizemli bir tarihi rehberimizden dinliyoruz. Buradaki gezimiz sonrasında taşın ilmek ilmek işlendiği Mardin’e hareket ediyoruz.  Viranşehir Kızıltepe üzerinden Mardin’e ulaşıyoruz. Dillerin ve Dinlerin buluştuğu Süryani’sinden Arab’ına birçok farklı kültür ve inanç birleşimi olan Mardin taş işçiliği ve kentsel dokusu ile misafirlerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin’de gezimize ilk olarak dış tarafta kalan Deyrul Zafaran Manastırı ile başlıyoruz. Süryanilerin bin yıldan fazla bir zaman patrikhane merkezi olarak kullandığı Deyrul Zafaran manastırını gezerken 4000 yıllık güneş tapınağını (sin tapınağı) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp eski Mardin’e doğru gidiyoruz. Kasımiye Medresesi bütün ihtişamı ile bizleri karşılıyor. Medresenin avlusunda bulanan küçük havuzlu yapıya selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kere daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğinin ardından Mardin Ulu camisine doğru yürüyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından geçerek yapacağımız gezi sonrasında Mardin’in en büyük camisi olan Cami Kebir olarak geçen Ulucami’yi bir şiir misali okunacak olan hikayesini dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin eşeklerle yapıldığı, evlerin altından geçerek abbaralardan geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye Medresesi ve Ptt binasını gördükten sonra Mezopotamya ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının ardından Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Midyat’ta ilk durağımız birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konuk evi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından telkariciler çarşısında verilecek zaman sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık büfe veya set menü şeklinde tur programına dahildir.
Öğle Yemeği: Ebrar Mahalli Yemekler Restorantta (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık büfe veya set menü şeklinde tur programına dahildir.

Konaklama Oteli: Yay Grand Otel (4 yıldız) –Mezopotamia Garden Otel (4 yıldızlı) Kasr-ı Nehroz (butik otel) Akitu Hotel (4 yıldızlı) Turabdın Otel (butik otel) Matiat Otel (4 yıldızlı) İzgi Turhan Otel (4 yıldızlı) Grand Hasankeyf Otel (4 yıldızlı)
Güzergâh: Harran –Mardin /232 km Mardin-Midyat / 67 km
Toplam kat edilen mesafe: 299 km

4. Gün

Hasankeyf- Siverek- Nissibi Köprüsü - Adıyaman - Kahta - Karakuş Tümülüsü- Cendere Köprüsü - Nemrut Günbatımı

Sabah Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Hasankeyf’e gidiyoruz. Hasankeyf’e ulaştığımızda Dicle nehri üzerine kurulan Ilısu barajı nedeniyle sular altında kalan şehirde yeni saray, mescit, gözetleme kulesi, büyük saray, zekât kuyusu, ulu cami, mağara gezisi sonrasında er rızık camiinin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan tarihi köprüyü görüp, Kör Zeynel bey türbesini de fotoğrafladıktan sonra gezimize devam ediyoruz. Yapılan anlatımları takiben verilen serbest zamanda yolgeçen hanında dibek kahvesi içmeyi ihmal etmeyin. Sonrasında bu güzel yerden ayrılarak Siverek, Nissibi köprüsü üzerinden geçerek Adıyaman’a ulaşıyoruz.  Burada verilecek öğle yemeği molası sonrasında Opsiyonel Tur:

Burada otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Daha sonrasında Kahta dan geçerek ilk durağımız olan Karakuş Tümülüsüne geliyoruz. Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia'yı görerek deniz seviyesinden 2100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Gün Batımını (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak tur programında herhangi bir değişiklik olmadan da Gün Doğumuna çıkılabilir) muhteşem manzarasında seyrediyoruz. Ardından tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık büfe veya set menü şeklinde tur programına dahildir.
Öğle Yemeği:
Siverek veya Kahtada uygun bir tesiste (Ekstra)
Akşam Yemeği:
Otelde Açık büfe veya set menü tur programına dahildir.

Güzergâh: Midyat –Hasankeyf /42 km Hasankeyf –Adıyaman /334 km
Toplam Kat edilecek mesafe: 425 km
Opsiyonel Tur: Nemrut Turu 60TL (kişi başı)  (Ekstra)

Konaklama Oteli: Antichos Otel (4 yıldızlı) Rabat Otel, İsias, Arsames (4 yıldızlı) Bozdoğan otel (4 yıldızlı)

5. Gün

Besni- Yavuzeli- Gaziantep- Zeugma Müzesi - Gaziantep Kalesi-Zeytin Hanı- Tahtani Cami- Millet Han- İmam Çağdaş Restoran-Gümrükhan- Bakırcılar Çarşısı- Almacı Pazarı- Zincirli Bedesten - Tahmis Kahvesi

Sabah otelimizde alınan erken kahvaltı sonrasında Besni ve Yavuzeli üzerinden Gaziantep’e doğru gidiyoruz. Güneydoğunun en gelişmiş ve modern şehri olan Antep’i gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Birecik barajı suları altında kalan Zeugma antik kenti villarından çıkartılan muhteşem mozaikleri rehberimizin anlatımı eşliğinde gezerek dünyanın en büyük mozaik müzesini sizlere sunmuş olacağız. Daha sonrasında Gaziantep Kurtuluş savaşı yıllarındaki Kahramanca mücadelesi ve kazanmış olduğu istiklal madalyası ve muhteşem lezzetli mutfağıyla birbirinden güzel ve butik tarihi ve turistik eserleri, fıstığı, baklavası, katmeri ve kebaplarıyla sizleri çoktan baştan çıkarmaya hazırlanmış bir şekilde bekliyor. İlk olarak kale-i Fusun veya kefen kalesi olarak bilinen Ayıntap Kalesini panoramik olarak gördükten sonra Tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Sırasıyla Zeytinhan, Tahtani cami, Millet han,İmam Çağdaş Restoranı, Gümrükhanıda gördükten sonra  tarihin bakır sesleri ile teknolojiye direnen  bakırcılar çarşısından geçerek ,Almacı pazarını, zincirli bedesteni görüp  17.. YY. Da tekke, cami, külliye binası içine inşa edilen Türkiye’nin halen hizmet veren en eski kahvehanesi olan 400 yıla yaklaşan bir geleneğin adresi tahmis kahvesinde sütlü menengiç kahvelerimizi içip kısa bir serbest zaman veriyor ve Adana'ya hareket ediyoruz. Dünyanın ilk köprülerinden biri olan tarihi Taş Köprüyü görüyoruz. Ardından 1998 yılında ibadete açılan Ortadoğu ve Balkanların en büyük camisi olarak kabul edilen Sabancı Camiini rehberimizin anlatımı ile ziyaret ettikten sonra sizlere kısa bir serbest zaman veriyor ve dönüş yolculuğuna başlıyoruz.  Yol üzerinde verilecek molalar ardından Bir sonraki GEZZYTUR (gezzytur.com) etkinliğinde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık büfe veya set menü şeklinde tur programına dahildir.
Öğle Yemeği: İmam çağdaş veya Yesemek Restaurant (Ekstra)
Akşam Yemeği: Yol üzerinde alınacaktır (Ekstra)

Güzergâh: Adıyaman –Gaziantep /152 km
Toplam Kat edilecek mesafe: 1023 km

Tur hakkında Kısa Bilgiler

TURUN TOPLAM SÜRESİ: 4 Gece 5 Gün (GECE YOLCULUKLARI DÂHİL TOPLAM)

KONAKLAMA ve KONSEPT: 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
GEZİLECEK YERLER VE AKTİVİTELER: : Adana – Taş Köprü- Sabancı Camii- Halfeti- Birecik Kelaynak Üretim Merkezi – Halil-ür rahman gölü- Balıklı Göl – Ayn-ı  Zeliha Gölü –Gümrükhan- Harran-Sıra Gecesi - Göbekli Tepe- Mardin Deyr’ul Zafaran – Mezopotamya Ovası- Ptt Binası- Abbaralar- Ulu Cami- Kasımiye Medresesi- Midyat Konuk Evi- Telkari ve Gümüş Atölyesi - Hasankeyf- Siverek- Nissibi Köprüsü – Adıyaman – Kahta – Karakuş Tümülüsü- Cendere Köprüsü – Nemrut Günbatımı - Besni- Yavuzeli- Gaziantep- Zeugma Müzesi – Gaziantep Zeugma Müzesi- Gaziantep Kalesi-Zeytin Hanı- Tahtani Cami- Millet Han- İmam Çağdaş Restoran-Gümrükhan- Bakırcılar Çarşısı- Almacı Pazarı- Zincirli Bedesten – Tahmis Kahvesi
HAREKET SAATLERİ VE DURAKLARI: (Turumuz gece hareket eder.)

 • 21.00 KORUPARK ÖNÜ 
 • 21.30 GÖRÜKLE
 • 21:35 ÜNİVERSİTE METRO
 • 21:40 ÖZDİLEK PARK AVM ÖZLÜCE
 • 21:45 KÜÇÜKSANAYİ METRO İST.
 • 21:45 BEŞEVLER METRO İST.
 • 21:50 NİLÜFER METRO İST.
 • 21:50 ACEMLER METRO İST.
 • 21:55 SIRAMEŞELER METRO İST.
 • 22.00 KENT MEYDANI AVM
 • 22.30 KESTEL METRO İST.
 • 23:00 İNEGÖL TERMİNAL ÖNÜ
 • 23:45 BOZÖYÜK ÖMÜR DİNLENME TEHSİSLERİ
 • 00.30 ESKİŞEHİR ÇARŞI POLİS KARAKOLU ÖNÜ
 • 03.00 ANKARA MESA PLAZA ÖNÜ
 • 03.30 ARMADA KARŞISI SÖĞÜTÖZÜ ULUSOY TESİSLERİ

Tur Hareket Detayları

Kalkış Durakları ve Saatleri:
 • Eskişehir Çarşı Polis Karakolu Önü (00:30)
 • Düzce Çoban Mevkii Shel Benzin İstasyonu (01:00)
 • Bolu Terminal Önü (01:45)
 • Ankara Mesa Plaza Önü (03:00)
 • Armada Karşısı / Ulusoy Tesisleri (03:30)
 • Korupark AVM (21:00)
 • Bakırköy İncirli Alfemo Önü (21:30)
 • Görükle (Ada Kahvesi Önü) (21:30)
 • Uludağ Uni. Metro (21:35)
 • Özdilek Park AVM (21:40)
 • Beşevler Metro (21:45)
 • Küçük Sanayi Metro (21:45)
 • Mecidiyeköy Yapıkredi Bankası Önü (21:45)
 • Acemler Metro (21:50)
 • Nilüfer Metro (21:50)
 • Sırameşeler Metro (21:55)
 • Kent Meydanı AVM (22:00)
 • Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (22:15)
 • İzmit Halk Evi Durağı ( Asya Otel Karşısı ) (22:30)
 • Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü) (22:30)
 • Kestel (22:30)
 • Çayırova Mc Donalds Önü (22:45)
 • İnegöl (23:00)
 • Bozüyük Ömür Dinlenme Tesisleri (23:45)
Tur Hareket Tarihleri:

Dönemsel Fiyatlar

Yorumlar


Gap Rüzgarı Turu 3 Gece Konaklamalı Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gezzy Tur araçları ile Gidiş – Dönüş Ulaşım
 • 1618 Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
 • Seçilen otellerde 3 gece Konaklama
 • Otelde alınacak 3 sabah kahvaltısı açık büfe
 • Otelde alınacak 3 akşam yemeği açık büfe
 • Gezzy Tur araç içi soğuk sıcak ikramlar
 • Profesyonel kokartlı Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Gezzy Tur güvencesi
 • Gezzy Tur Kılavuzluk hizmeti
 • Gezi boyunca tüm otopark ücretleri
 • Ek Hizmet Bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Sabah alınacak ilk kahvaltı
 • Tüm öğlen yemekleri
 • Tüm Yemeklerde alınan içecekler
 • Son akşam alınacak olan akşam yemeği
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Nemrut Dağı Turu
 • Sıra Gecesi
 • Halfeti Tekne Turu

EK BİLGİLER - REZERVASON VE GENEL ŞARTLAR:

 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklamak ve çevre gezileri ile birlikte bir paket olup ayrı düşünülemez.
 • Rezervasyon esnasında veya sonrasında kesinlikle araç içi koltuk numarası sözü ve garantisi verilmez. Koltuk numaraları sistematik bir şekilde belirli bir algoritma kullanarak sistem tarafından otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numaralarını ayarlama işi gezi tarihinden 2(iki) iş günü öncesinden yapılmaktadır.
 • Gezimiz; minimum 15 kişi katılım şartı ile hareket etmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal ve erteleme bildirim tarihi gezi hareket tarihinden, konaklamalı gezilerde 2(iki) gün, günübirlik turlarımızda ise 1(Bir) gün öncesidir ve iptal veya erteleme bilgisi tarafınıza bildirilecektir. Bu süreç yasal bir süreç olduğundan misafirlerimizin tazminat hakkı yoktur.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları iade edilmez.
 • Otobüslü Turlarda 00-3,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. 00-3,99 çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 04-6,99 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. 3 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur.
 • Turumuzu yöneten rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Mücbir koşullar nedeni ile misafirlerimizin konaklama yerlerine gidememesi, hava, kara ve deniz yolu ulaşımının gerçekleştirilememesi veya eksik kalması, paket turların gerçekleşememesi gibi ön görülemez nedenlerle hizmetin tamamlanamaması durumunda tüketicini bir hak talebinde bulunamaz. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden GezzyTur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentelerimizin turlarına katılmak isteyen konukların kesin rezervasyon için tur ücretinin %50’si ön ödeme ile ön rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Geri kalan bakiye ise gezi hareket tarihinden önce mutlaka yapılmalıdır. Ödemeleri tamamlanmamış rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.  Kampanyalı turlarımızda ise (erken rezervasyon veya benzeri) toplam gezi ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir.
 • İnternet sitemizden Online olarak kredi kartı ile ilgili turu alan konuklarımıza Voucher gönderim işlemi ve sözleşmesi mail yolu ile iletilecektir. (Rezervasyon esnasında mail adresinizi bildirmeniz gerekmektedir.)
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffatkanamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Ekstra turlar, kişi Sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda GezzyTur ’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
 • Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili GezzyTur ’un herhangi bir yaptırımı yoktur.
 • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, GezzyTur ’un sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Programda belirtilen mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri tur fiyatına dahil değildir.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

EK BİLGİLER:

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA:

İptal İade Güvence Paketi; Tura Çıkış Gününden, 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1 ve 2 gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. 3 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

MÜZEKART BİLGİSİ
Müze Kart Tur fiyatına dâhil değildir. Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dâhil değildir. (Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler.

PANAROMİK ŞEHİR GEZİLERİ

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03,99-11,99 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Turumuz sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

KONAKLAMALAR HAKKINDA

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

DUYURU: Bölgelerde verilen serbest zaman süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest zamanlar turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte çıkış verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.  Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da bu duruma paralel olarak aynı şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan 14:00 giriş – 12:00 çıkış saatleri uygulaması, Yurt içi kültür turlarında geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08:00’dir. Ancak programının yoğunluğuna göre bu saatlerde değişikliğe gidilebilir. Böyle bir duruma, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlerimize bildirilmektedir.

ÖNERİLER:

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.) yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

NOT: Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 16+1 veya 19 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 16+1 veya 19 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

Yukarıda bulunan şartlar, bilgilendirme ve Tur programı Gezzytur tarafından özgün olarak yazılmıştır. Her hangi bir şekilde programın kopyalanması ve yayınlanması yasaktır. TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA uygun olarak hazırlanmış olup, program içeriğindeki detaylar ayrı düşünülemez.

İptal ve İade Şartları

İptal ve İade Şartları

İptal, iptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                                

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu gibi durumlarda Gezzy Tur misafirlerine Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal ve erteleme bildirim tarihi gezi hareket tarihinden, konaklamalı gezilerde 2(iki) gün, günübirlik turlarımızda ise 1(Bir) gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Gezzy Tur ’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi pandemi sürecinde verilen iptal iade yeni sürecinden dolayı 64 iş günü içinde gerçekleştirilecektir. İade politikalarımız gereği rezervasyon sözleşmenizi ve para makbuzunuzu yanınızda bulundurunuz.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75'ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente ‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler altmış dört (64) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iade yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır.

Kredi kartına Gezzytur tarafından iade edilen ödemeniz bankanıza bağlı olarak 7 ila 14 iş günü içerisinde hesabınıza geri iade olunur. Ve yine kullandığınız bankaya göre bu süreç değişmektedir.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, E- Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce ibraz edilecektir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Gezzy Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olamaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
(Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.